Czy warto skorzystać z usług profesjonalistów do renowacji Twojej posadzki? Sprawdź wady i zalety specjalistycznych usług

Podłogi jak prawie wszystko ulegają z czasem zużyciu. Różne typy posadzek zachowują się w różny sposób po upływie kilku lat ale łatwo zauważyć gdy nasze podłoże wymaga zainteresowania. Podłogi tracą dawny blask, rysują się, pękają lub ciemnieją co wpływa na ogólny odbiór całego wnętrza. Jakie mamy rozwiązania do dyspozycji? Tak naprawdę są to dwie opcje – wymiana podłogi lub jej renowacja. Wymiana wydaje się być najprostszą opcją. Co jeśli jednak nie chcesz robić kilkudniowego bałaganu i przestoju w firmie? Co gdy również masz ograniczony budżet? Wtedy z pomocą przychodzi drugie rozwiązanie – renowacji podłogi, która na dodatek wychodzi korzystniej cenowo i jest bardziej ekologiczna (nie trzeba utylizować starej podłogi). Co więcej, podczas renowacji również można zmienić kolor i wzór podłogi.

Jeśli postawiłeś na renowację to w głowie może pojawić Ci się jeszcze jedno pytanie. Zatrudnić specjalistów, czy może wziąć szwagra do pomocy i załatwić to własnym sumptem? Zanim zdecydujesz się na takie kroki – przyjrzyjmy się plusom i minusom zatrudnienia profesjonalistów do tego zadania.

Plus #1: Profesjonalna wiedza i doświadczenie

Specjalistyczne firmy zajmujące się renowacją podłóg mają za sobą bogate, często wieloletnie doświadczenie. Profesjonalna ekipa przychodząc do Twojej podłogi nie zostanie zaskoczona stanem Twojej posadzki, ponieważ prawdopodobnie widziała już wiele podobnych przypadków. Tego rodzaju doświadczenie jest niezbędne ponieważ specjaliści wiedzą już co działa, a co nie działa w danym przypadku.

W przeciwieństwie do tego, samodzielne przeprowadzenie renowacji podłogi może narazić Cię na kosztowne błędy wynikające z braku doświadczenia. Jeden fałszywy ruch i możesz znaleźć się w sytuacji, gdy musisz radzić sobie z jeszcze większymi uszkodzeniami, które wymagają więcej czasu i pieniędzy na naprawę. Nie każdy zabieg można odwrócić 🙂

Plus #2: Dostęp do zaawansowanych narzędzi i materiałów

Profesjonalne firmy zajmujące się renowacjami podłóg dysponują profesjonalnym sprzętem, niezależnie czy chodzi o czyszczenie, szlifowanie, szorowanie czy polerowanie. Ponieważ wykonują to na co dzień mogą sobie pozwolić na drogie narzędzia, które są bardziej wytrzymałe i oczywiście skuteczniejsze. Również jeśli chodzi o materiały, mają dostęp do tych które niekoniecznie znajdziemy w marketach budowlanych. Co więcej, odpowiednia firma będzie na bieżąco z nowinkami technologicznymi i najlepszymi praktykami pracy.

Samodzielni majsterkowicze mają ograniczony dostęp do takich narzędzi i materiałów. Nawet jeśli są one dostępne do kupienia, będą bez wątpienia stanowić kosztowną inwestycję jak na jednorazowy projekt renowacji.

Plus #3: Oszczędność czasu

Renowacja podłoża może być dość czasochłonna, jeśli robisz to sam, mając szczątkowe doświadczenie. Profesjonalista wysokiej klasy takich usług natomiast wykona zadanie w ułamku tego czasu ze względu na wiedzę i często większy zespół, co pozwoli Ci skupić się na swoich codziennych zadaniach i rutynach.

Plus #4: Pisemna gwarancja

Cześć profesjonalnych firm zajmujących się renowacją podłóg oferuje gwarancję na swoje usługi lub powłoki nakładane na podłogi. To zabezpieczenie, którego nie uświadczysz, jeśli zdecydujesz się na projekt typu DIY. Jeśli po renowacji okaże się, że coś jest nie tak np. Z powłoką ochronną, jesteś bezpieczny..Teraz omówmy z kolei drugą stronę medalu. Przed decyzją o zatrudnieniu speców, warto mieć świadomość z czym może się to wiązać.

Minus #1: Koszt

Profesjonalne usługi wiążą się naturalnie z wyższym kosztem całej operacji. Weź jednak pod uwagę, że choć początkowy koszt może być niższy gdy wykonasz renowację samemu, to potencjalne koszty w przyszłości jeśli popełnisz błąd mogą pojawić się bez uprzedzenia.

Minus #2: Znalezienie odpowiedniego profesjonalisty

Niestety nie wszystkie firmy świadczące usługi renowacji robią to na wysokim poziomie. Znalezienie sprawdzonej, a nadodatek niezawodnej i odpowiednio wycenionej usługi renowacji może być nie lada wyzwaniem, co z kolei kosztuje czas i czasem również nerwy.

Podsumowanie

Podsumowując, zlecenie zmianu stanu swojej podłogi na zewnątrz ma sporo zalet, takich jak sprawdzona wiedza i doświadczenie wykonawców, dostęp do profesjonalnych narzędzi, oszczędność czasu czy możliwość uzyskania gwarancji. Należy jednak pamiętać, że czasem większym wyzwaniem od renowacji jest znalezienie odpowiednich ekspertów, a dodatkową kwestią jest koszt takiej usługi, który ewidentnie jest wyższy niż zrobienie wszystkiego samemu.

Jeśli jednak Twoja podłoga woła o pomstę do nieba i chciałbyś zagwarantować sobie spokój na dłuższy czas, również zabezpieczając posadzkę na przyszłość, zatrudnienie profesjonalistów to mądry ruch. Wybierając właściwą firmę, jako efekt finalny zobaczysz pięknie odnowioną podłogę, która podnosi atrakcyjność Twojego wnętrza i zwiększa wartość nieruchomości

Podobne wpisy