Podłogi z tzw. żywic epoksydowych są popularne ze względu na możliwość uzyskania ciekawego, zazwyczaj nieregularnego i abstrakcyjnego efektu wizualnego i wysokiego połysku. Tego typu podłogi są twarde i wytrzymałe, odporne na substancje chemiczne i potrafią zapewnić efekt WOW (szczególnie świeżo po wykonaniu). Ich wadą jest większa podatność na zarysowania. Co więcej relatywnie szybko tracą swój blask, szczególnie jeśli są narażone na działanie promieni słonecznych. Tego typu podłogi mogą wyglądać naprawdę świetnie w domach czy obiektach usługowych ale wymagają częstszej pielęgnacji i większego zaangażowania niż inne posadzki. Jednocześnie ze względu na swoją twardość oraz odporność na chemikalia i duże obciążenia stosowane są w przemyśle lub np. garażach podziemnych.

Na czym polega kompleksowe czyszczenie podłóg epoksydowych?

Kompleksowe czyszczenie podłóg epoksydowych to zabieg całkowitego usunięcia nagromadzonego brudu, tłuszczu lub wielu warstw mydlin pochodzących z płynów do czyszczenia niskiej jakości.

Bardzo często niewykwalifikowany zespół korzystając z niewłaściwych środków 'myje’ podłogę w sposób, który zamiast usuwać brud – konserwuje go. Korzystając ze specjalistycznych środków oraz maszyn do czyszczenia przywracamy podłodze jej dawny wygląd pozbywając się utrwalonych zabrudzeń.

Naprawiamy także szkody powstałe w wyniku tzw. „taniej polimeryzacji” usuwając problematyczną powłokę, która bywa, że się lepi i sprawia, że wykładzina jest trudna w użytkowaniu i codziennym czyszczeniu. 

Czyszczenie świetnie sprawdza się przy podłogach epoksydowych stosowanych w:
– hotelach i restauracjach
– biurach i urzędach
– przychodniach i szpitalach
– szkołach i przedszkolach
– zakładach pracy
– centrach handlowych

Jeśli chcesz zabezpieczyć podłogę profesjonalnym lakierem, akrylem lub nadać jej specjalnych właściwości takich jak na przykład antypoślizgowość – kliknij tutaj.

Jeśli podłoga jest stara lub zniszczona możemy przywrócić ją do stanu „jak nowa”, a nawet stanu lepszego niż nowa poprzez dodatkowe jej zabezpieczenie. Podczas renowacji usuwamy rysy i przebarwienia, możemy także zmienić kolor lub wzór podłogi. Po więcej informacji – kliknij tutaj.

Jaki jest czas wykonania usługi kompleksowego czyszczenia podłóg epoksydowych?

Czas usługi zależy od powierzchni ale gruntowne czyszczenie dla większości obiektów wykonujemy w 1-2 dni.

Czas może zwiększyć się przy większej powierzchni lub większej liczbie mebli lub urządzeń potrzebnych do przeniesienia na czas czyszczenia.

Jaka jest cena kompleksowego czyszczenia podłóg epoksydowych?

Cena czyszczenia zależy od powierzchni podłogi, poziomu i typu zabrudzenia, a także np. dostępu do podłogi (ilości mebli czy urządzeń, które na czas czyszczenia należy wynieść). Dlatego każdy przypadek traktujemy indywidualnie.

Zadzwoń lub zostaw numer w formularzu poniżej aby szybko dowiedzieć się więcej!