Podłogi linoleum są cenione za swoją różnorodność i estetykę, jednak z czasem mogą stracić swój blask i wymagać profesjonalnej interwencji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, znamy najlepsze metody i techniki czyszczenia linoleum, które przywrócą Twojej podłodze pierwotny wygląd i ochronią ją na przyszłość. Na tej stronie dowiesz się więcej na temat usługi specjalistycznego, gruntownego czyszczenia wykładzin linoleum. Oferujemy także garść informacji na temat podłóg typu linoleum oraz praktyczne porady dotyczące samodzielnego utrzymania posadzki w czystości.

Jeśli chcesz zobaczyć przykładowe rezultaty naszej pracy, kliknij tutaj – Realizacje

Na czym polega gruntowne czyszczenie podłóg linoleum?

Kompleksowe czyszczenie wykładzin linoleum to proces, który w pełni oczyszcza i przywraca oryginalny wygląd podłogi. Wykorzystujemy specjalistyczne środki i sprzęt, dzięki którym skutecznie usuwamy nagromadzone zabrudzenia, tłuszcz oraz niechciane warstwy mydlin pochodzące z płynów do czyszczenia niskiej jakości zachowane przez niewłaściwe mycie na co dzień.

Linoleum do gruntownego czyszczenia
Linoleum, na którym brud został zakonserwowany przez niewłaściwe mycie

Czyszczenie podłóg linoleum może być trudne, jeśli nie są stosowane odpowiednie metody i produkty. Często spotykamy się z tym, że zespół sprzątający nie posiada wiedzy jak i czym czyścić linoleum, przez co używając niewłaściwych metod i środków zamiast usuwać brud, konserwuje go na powierzchni podłogi. W rezultacie, wykładzina po jakimś czasie traci swój dawny wygląd i swoje właściwości. Szczególnie często obserwujemy to w szkołach i przedszkolach. Nasz doświadczony zespół zapewnia głębokie czyszczenie, które odnawia podłogę i przywraca jej dawny blask. Podczas usługi doradzimy również jaki środek czyszczący pasuje do danego typu wykładzin.

Oprócz samego czyszczenia, możemy również zająć się naprawą szkód powstałych w wyniku „taniej polimeryzacji”. Usuwamy położone powłoki zabezpieczające, które „nie działają” i utrudniają utrzymanie podłogi w czystości, sprawiając, że jest trudna do użytku.

Czyszczenie świetnie sprawdza się przy podłogach linoleum stosowanych w:
– hotelach i restauracjach
– biurach i urzędach
– przychodniach i szpitalach
– szkołach i przedszkolach
– zakładach pracy
– centrach handlowych
– halach sportowych

Jeśli chcesz zabezpieczyć podłogę profesjonalnym lakierem (aby chronić ją przed uszkodzeniami i nadać estetyczny połysk) lub nadać jej specjalnych właściwości takich jak na przykład antypoślizgowość – kliknij tutaj.

Jeśli wykładzina jest stara lub zniszczona możemy przywrócić ją do stanu „jak nowa”, a nawet stanu lepszego niż nowa poprzez dodatkowe jej zabezpieczenie. Podczas renowacji usuwamy rysy i przebarwienia, możemy także zmienić kolor lub wzór podłogi. Po więcej informacji – kliknij tutaj

Czyszczenie podłóg linoleum
Wiemy jak i czym czyścić linoleum również w salach sportowych i obiektach komercyjnych

Jaki jest czas wykonania usługi gruntownego czyszczenia podłóg linoleum?

Czas usługi zależy od przypadku ale większość zleceń czyszczenia podłóg zamykamy w 1-2 dni kalendarzowe (pracując również w weekendy).

Czas może się wydłużyć przy większej powierzchni do czyszczenia.

Jaka jest cena gruntownego czyszczenia podłóg linoleum?

Cena czyszczenia zależy głównie od powierzchni podłogi i skali intensywnych zabrudzeń, a także innych czynników jak np. dostęp do podłogi. Dlatego każdy przypadek traktujemy indywidualnie. Wycenę czyszczenia podłóg przesyłamy jednak bezpłatnie w ciągu 24H.

Zadzwoń lub zostaw numer w formularzu poniżej aby szybko dowiedzieć się więcej!

Czy usługa gruntownego czyszczenia podłóg jest tym samym, co mycie podłóg?

Nie! Standardowe mycie podłogi pozwala pozbyć się drobnych zabrudzeń dających się usunąć wodą pod ciśnieniem lub detergentem i mopem czy nawet za pomocą mycia maszynowego. Oczywiście poprzedzone odkurzaniem lub zamiataniem pomaga wyeliminować również fizyczne zabrudzenia takie jak drobinki piasku.

Usługa gruntownego czyszczenia podłóg na to coś więcej. W ramach takiej usługi, pozbywamy się wszystkich warstw nagromadzonego i często zakonserwowanego przez lata niewłaściwego mycia, brudu, kurzu, tłuszczu i tanich środków do czyszczenia obecnych na powierzchni posadzki. Jest to możliwe dzięki specjalistycznej chemii i maszynom dzięki, którym możemy dotrzeć głębiej nie niszcząc struktury posadzki i pozostawiając na miejscu położone powłoki zabezpieczające.

Warto jednak pamiętać, że samodzielne (lub korzystając z serwisu sprzątającego) mycie podłogi jest istotne dla jej żywotności. Ważna jest regularność mycia podłóg oraz wiedza jak prawidłowo się czyści wykładziny danego typu – warto wiedzieć czego unikać. Nie wszystkie domowe sposoby polecane w Internecie są właściwe.

Czy mogę samodzielnie wykonać gruntowne czyszczenie wykładziny linoleum?

Gruntowne czyszczenie linoleum można wykonać samodzielnie, ale wymaga to nie tylko stosowania odpowiednich środków czystości, ale też odpowiednich narzędzi, które dobrze wyszorują podłogę, jednocześnie jej nie rysując. Wiele razy widzieliśmy przykłady podłóg potraktowanych zbyt ostrymi narzędziami. Z drugiej strony, zwykły mop nie zmyje grubszej warstwy utrwalonego miesiącami czy latami brudu. Warto jednak pamiętać, że profesjonalne środki, których my używamy do gruntownego czyszczenia, zazwyczaj nie są dostępne w zwykłych sklepach. Dlatego, jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić lub nie masz odpowiednich narzędzi, zalecamy skorzystanie z naszej profesjonalnej usługi czyszczenia.

Czyszczenie podłóg w szkołach i przedszkolach
Linoleum często obecne w szkołach, zazwyczaj na co dzień przemywane jest tylko wodą z tanim detergentem

Ile razy w roku powinno się wykonywać gruntowne czyszczenie linoleum?

Zaleca się, aby gruntowne czyszczenie linoleum wykonywać co najmniej raz w roku. W przypadku miejsc o dużym natężeniu ruchu, takich jak biura czy szkoły, może być to konieczne częściej. Warto taką decyzję podjąć również gdy pojawią się plamy lub obawiamy się, że samodzielne próby ich usunięcia mogą uszkodzić podłogę.

Czy usługa gruntownego czyszczenia podłóg linoleum jest bezpieczna dla mojej wykładziny?

Tak, usługa gruntownego czyszczenia linoleum jest bezpieczna dla Twojej podłogi, pod warunkiem że wykonuje ją profesjonalista z odpowiednim doświadczeniem, wiedzą i narzędziami. Profesjonalne czyszczenie powinno uwzględniać specyfikę posadzki i stosować tylko bezpieczne dla niego metody i środki czystości.

Czy podłoga po gruntownym czyszczeniu zachowa swoje właściwości?

Tak! Środki chemiczne i narzędzia, których używamy dopasowane są do rodzaju materiału i jego właściwości. Dzięki temu po usłudze zyskujemy nie tylko piękny wygląd ale i podłogę spełniającą swoje wymagania niezależnie od tego czy są to np. parametry prądoprzewodzące, właściwości antypoślizgowe czy podłogi wykonane z materiałów tłumiących dźwięk czy światło. Posadzka będzie dalej spełniać świetnie swoje zadanie jeśli tylko zadbamy o jej regularne mycie w odpowiedni sposób, pamiętając o użyciu dedykowanych środków.

Czy każdą posadzkę da się doczyścić?

W większości przypadków, po gruntownym czyszczeniu możemy cieszyć się podłogą jak nową. Zazwyczaj usługa jest odpowiednia do usuwania plam, również takich które przykryły kurz czy brud. Niestety jeśli powierzchnia jest zniszczona, zarysowana lub zabrudzenia wniknęły zbyt głęboko w strukturę linoleum do głębszych warstw, taki zabieg nie usunie problemu.

Nie wszystko jednak stracone! Nazbyt zniszczone wykładziny możemy poddać renowacji. W takim przypadku usuwamy wierzchnie, zużyte warstwy posadzki, a następnie pokrywamy powierzchnię odpowiednimi lakierami, które nie tylko zabezpieczają podłogę ale i zapewniają jej połysk.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o usłudze gruntownego czyszczenia wykładzin elastycznych linoleum – skontaktuj się z nami

Linoleum położone nieprawidłowo na parkiecie - w takim przypadku konieczna będzie renowacja

O podłogach linoleum

Czym jest linoleum?

Linoleum, zwane często lino, to typ wykładziny, który podobnie jak np. podłogi ze sztucznego kamienia zdobył dużą popularność w XIX i XX wieku, a dziś wraca do łask dzięki swoim niezaprzeczalnym atutom. Wytworzony z naturalnych, odnawialnych surowców takich jak olej lniany, korek, juta, mączka drzewna i żywice, linoleum stanowi ekologiczną alternatywę dla innych typów pokryć podłogowych, podkreślając troskę o środowisko. W przeciwieństwie do podłóg winylowych, które często są mylone z linoleum, podłogi te są całkowicie biodegradowalne i nie emitują szkodliwych dla zdrowia związków chemicznych. Dzięki swoim naturalnym składnikom, linoleum jest bezpiecznym wyborem zarówno dla domów, jak i miejsc pracy, dodatkowo podkreślając nasze zobowiązanie do tworzenia zdrowego środowiska. Jest dostępne w szerokim wyborze wzorów i kolorów (np. dobrze odwzorowuje podłogę ze sztucznego kamienia jaką jest lastryko). Umożliwia to tworzenie indywidualnych i atrakcyjnych estetycznie przestrzeni, które mogą odzwierciedlać charakter danego miejsca i spełniać konkretne potrzeby.

Linoleum to jeden z rodzajów wykładzin elastycznych

Czym charakteryzuje się podłoga linoleum?

Podłoga linoleum jest znana ze swojej trwałości i elastyczności, a także zdolności do samonaprawy – drobne zarysowania po jakimś czasie znikają, dzięki czemu przez długi czas zachowuje swój atrakcyjny wygląd. Jest dość odporne na zniszczenia i łatwe w utrzymaniu, co czyni je atrakcyjnym rozwiązaniem dla miejsc o dużym natężeniu ruchu, takich jak szkoły, biura czy szpitale. Mimo łatwości czyszczenia, często jednak (szczególnie w szkołach) pielęgnowana jest w niewłaściwy sposób z użyciem środków niskiej jakości przez może łatwo stracić blask. Dodatkowo, linoleum posiada właściwości antystatyczne, które przyczyniają się do zmniejszenia osadzania się kurzu i alergenów. Dzięki temu, podłogi linoleum są często wybierane przez osoby z alergiami, a także jest częstym wyborem w szkołach i przedszkolach. Linoleum jest materiałem miękkim pod stopami, co dodaje komfortu podczas chodzenia, a także tłumi dźwięki, co przekłada się na poprawę akustyki pomieszczeń.

Podsumowując, linoleum posiada wiele zalet:

  • Ekologiczne i naturalne składniki
  • Trwałość i elastyczność
  • Zdolność do samonaprawy
  • Właściwości antystatyczne
  • Komfort użytkowania

Choć ma też pewne wady, to warto o nich pamiętać:

  • Nie należy do grupy wodoodpornych wykładzin elastycznych
  • Może wymagać specjalistycznego czyszczenia i pielęgnacji
  • Może blaknąć pod wpływem bezpośredniego światła słonecznego

Co warto wiedzieć o samodzielnej pielęgnacji elastycznych wykładzin podłogowych?

Bez wiedzy jak i czym myć linoleum możemy zamiast czyszczenia zakonserwować plamy lub nawet uszkodzić powierzchnię. Większość instytucji czyści wykładziny tanim detergentem choć do usuwania zabrudzeń należy wykorzystać dedykowany grunt czyszczący o neutralnym ph. Należy również wystrzegać się niesprawdzonych porad krążących w Internecie takich jak na przykład używanie sody oczyszczonej do intensywnych zabrudzeń.

Niezależnie jakie preparaty wybierzemy, dobrą praktyką jest najpierw użycie ich w mniej widocznym miejscu aby sprawdzić czy dany środek czyszczący jej nie uszkodzi. Posadzkę myć w roztworze chemii z wodą używając do tego mopa czy szczotki, która nie pozwoli uszkodzić linoleum. Resztki brudnej wody usunąć przy pomocy gumowego lub bawełnianego mopa lub przetrzeć czystą wodą (również pozbywając się jej nadmiaru) i pozostawić do wyschnięcia. Pamiętaj – stosuj tylko produkty dedykowane do danych wykładzin elastycznych (bez sody oczyszczonej ;)) i nie przesadzaj z wodą.

Jeśli chcesz zakupić grunt czyszczący przeznaczony do czyszczenia podłóg tego typu, który pozwoli wyczyścić podłogę w sposób bezpieczny i skuteczny, napisz do nas.