Zajmujemy się gruntownym czyszczeniem podłóg każdego typu. Używamy silnych, ale odpowiednich dla danej posadzki środków i maszyn dzięki czemu jesteśmy w stanie pozbyć się zabrudzeń trudnych do usunięcia zwykłymi metodami. Pomieszczenie oddajemy do użytku maksymalnie szybko nie powodując przestojów w działaniu firmy (również pracując w weekendy).

Na czym polega gruntowne czyszczenie podłóg?

Gruntowne czyszczenie posadzek i wykładzin to zabieg całkowitego usunięcia nagromadzonego brudu, tłuszczu lub wielu warstw mydlin pochodzących z płynów do czyszczenia niskiej jakości.

Bardzo często niewykwalifikowany zespół korzystając z niewłaściwych środków 'myje’ podłogę w sposób, który zamiast usuwać brud – konserwuje go, przez co codzienna pielęgnacja nie daje rezultatów. Korzystając ze specjalistycznych maszyn oraz środków (silnych ale dopasowanych do typu nawierzchni) przywracamy podłodze jej dawny wygląd pozbywając się utrwalonych zabrudzeń. Co więcej, po wykonaniu usługi przekazujemy niezbędne instrukcje na temat tego jak i czym myć podłogę, aby regularne mycie było skuteczne w dłuższym okresie.

Naprawiamy także szkody powstałe w wyniku tzw. „taniej polimeryzacji” usuwając problematyczną powłokę, która bywa, że się lepi i sprawia, że wykładzina jest trudna w użytkowaniu i codziennym czyszczeniu. Dotyczy to najczęściej wykładzin PCV ale również podłóg twardych.

Gruntowne doczyszczenie posadzek świetnie sprawdza się w:
– hotelach i restauracjach
– biurach i urzędach
– przychodniach i szpitalach
– szkołach i przedszkolach
– zakładach pracy
– centrach handlowych
– obiektach użyteczności publicznej
– halach sportowych

Czyszczenie powierzchni kortu tenisowego
Czyszczeniu poddajemy również podłoża w nietypowych obiektach (przykład: kort tenisowy)

Jeśli chcesz zabezpieczyć wykładzinę profesjonalnym lakierem, akrylem lub nadać jej specjalnych właściwości takich jak na przykład antypoślizgowość kliknij tutaj – lakierowanie podłóg.

Jeśli podłoga jest stara lub zniszczona, możemy poprzez renowację przywrócić ją do stanu „jak nowa”, a nawet stanu lepszego niż nowa poprzez dodatkowe jej zabezpieczenie. Podczas renowacji usuwamy rysy i przebarwienia, możemy także zmienić kolor lub wzór podłogi. Po więcej informacji kliknij tutaj – renowacja podłóg.

Jeśli poszukujesz środków do mycia odpowiednich dla Twojej powierzchni, sprawdź tutaj.

Jaki jest czas wykonania usługi gruntownego czyszczenia podłóg?

Czas usługi zależy od powierzchni ale gruntowne czyszczenie dla większości obiektów wykonujemy w 1-2 dni.
Czas może zwiększyć się przy większej powierzchni lub ewentualnie większej liczbie mebli czy urządzeń potrzebnych do przeniesienia na czas wykonania usługi.

Jaka jest cena gruntownego czyszczenia podłóg?

Drewniany parkiet różni się od mineralnych podłóg twardych. Co więcej, zlecenia różnią się powierzchnią, poziomem i typem zabrudzenia (plama po kawie na dywanie, zaniedbane fugi czy sprzątanie po budowie?). Dlatego każdy przypadek traktujemy indywidualnie. Wycenę przesyłamy jednak bezpłatnie w ciągu 24H.

Zadzwoń lub zostaw numer w formularzu poniżej aby szybko dowiedzieć się więcej!

Czy gruntowne czyszczenie posadzek jest tym samym, co mycie podłóg?

Nie! Standardowe mycie podłogi pozwala pozbyć się drobnych zabrudzeń dających się usunąć wodą pod ciśnieniem lub detergentem i mopem czy nawet za pomocą mycia maszynowego. Oczywiście poprzedzone odkurzaniem lub zamiataniem pomaga wyeliminować fizyczne zabrudzenia takie jak drobinki piasku.

Zabieg polegający na gruntownym czyszczeniu podłogi to coś więcej. W ramach takiej usługi, pozbywamy się wszystkich warstw nagromadzonego i często zakonserwowanego przez lata niewłaściwego mycia, brudu, kurzu, tłuszczu i tanich środków do czyszczenia obecnych na powierzchni posadzki. Jest to możliwe dzięki specjalistycznej chemii i maszynom dzięki, którym możemy dotrzeć głębiej nie niszcząc struktury posadzki.

Warto jednak pamiętać, że samodzielne (lub korzystając z serwisu sprzątającego) mycie podłogi jest istotne dla jej żywotności. Ważna jest regularność mycia podłóg, środki i sposób w jaki to robimy – warto wiedzieć czego unikać. Nie wszystkie domowe sposoby polecane w Internecie są właściwe. Przykładowo, mycie podłogi drewnianej wodą z octem to nie jest odpowiedni sposób na utrzymanie jej w dobrym stanie.

Gruntowne czyszczenie posadzki w galerii handlowej w Warszawie
W trakcie gruntownego doczyszczania podłóg twardych w galerii handlowej

Czy mogę samodzielnie gruntownie wyczyścić posadzkę?

Tak, wykonanie usługi czyszczenia tego typu samemu można wykonać samodzielnie, ale wymaga to nie tylko stosowania odpowiednich środków czystości, ale też odpowiednich narzędzi, które dobrze wyszorują podłogi, jednocześnie ich nie rysując. Wiele razy widzieliśmy przykłady podłóg potraktowanych zbyt ostrymi narzędziami. Z drugiej strony, podczas mycia zwykłym mopem nie zmyjemy grubszej warstwy utrwalonego miesiącami czy latami brudu. Warto jednak pamiętać, że profesjonalne środki, których my używamy do gruntownego czyszczenia, zazwyczaj nie są dostępne w zwykłych sklepach. Dlatego, jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić lub nie masz odpowiednich narzędzi, zalecamy skorzystanie z naszej profesjonalnej usługi czyszczenia posadzek.

Czy podłoga po gruntownym czyszczeniu zachowa swoje właściwości?

Tak! Środki chemiczne i narzędzia, których używamy dopasowane są do rodzaju materiału i jego właściwości. Dzięki temu po usłudze zyskujemy nie tylko piękny wygląd ale i podłogę spełniającą swoje wymagania niezależnie od tego czy są to np. parametry prądoprzewodzące, właściwości antypoślizgowe czy podłogi wykonane z materiałów tłumiących dźwięk czy światło. Posadzka będzie dalej spełniać świetnie swoje zadanie jeśli tylko zadbamy o jej regularne mycie w odpowiedni sposób, pamiętając o użyciu dedykowanych środków.

Czyszczenie podłóg w sterylnych warunkach
Gruntowne czyszczenie dobrze działa też w pomieszczeniach, gdzie ważna jest sterylność.

Czy każdą posadzkę da się doczyścić?

W większości przypadków, po gruntownym czyszczeniu możemy cieszyć się podłogą jak nową. Niestety jeśli powierzchnia jest zniszczona, zarysowana lub zabrudzenia przeniknęły do głębszych warstw, taki zabieg nie usunie problemu.

Nie wszystko jednak stracone! Nazbyt zniszczone podłogi możemy poddać renowacji. W takim przypadku usuwamy wierzchnie, zużyte warstwy posadzki, a następnie zabezpieczamy powierzchnię odpowiednimi lakierami. W przypadku podłogi drewnianej możemy wymienić zużyte panele na nowe lub poddać drewno cyklinowaniu.

Jaką podłogą mamy się zająć?

Nie znasz typu swojej podłogi? Żaden problem!

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo – użyj formularza poniżej. Pomożemy 🙂