Gruntownie czyścimy wykładziny dywanowe w biurach, hotelach i wielu innych obiektach użyteczności publicznej. Jeśli pranie wykładzin Warszawa, to Eventire Clean.

Usuniemy plamy i uporczywe zabrudzenia z Twojej wykładziny, jednocześnie przedłużając jej żywotność i nie niszcząc jej. Jest to możliwe dzięki użyciu specjalistycznych środków oraz metod czyszczenia, które nie przemaczają wykładziny dywanowej. Działamy głównie w mieście Warszawa i okolicach.

Dołącz do grona firm, które dzięki nam przywróciły podłogom dawny blask i oszczędziły na wymianie wykładziny!

Jeśli chcesz zobaczyć więcej realizacji, kliknij tutaj – Realizacje

Czy pranie wykładzin dywanowych jest tym samym co gruntowne czyszczenie?

Na tej stronie używamy zamiennie określeń „pranie wykładzin” oraz „czyszczenie wykładzin” ze względu na przyzwyczajenia klientów do określenia „pranie”. Chcemy jednak zaznaczyć, aby być precyzyjnym, że pranie i czyszczenie wykładzin to nie zawsze to samo, a naszej usłudze bliżej do gruntownego czyszczenia. Dlaczego? Pranie wykładzin (pranie ekstrakcyjne, pranie tzw. metodą szamponowania czy pranie pod ciśnieniem) to proces wykorzystujący zazwyczaj dużą ilość wody. Takie podejście może się skończyć przemoczeniem wykładziny i trwałym jej zniszczeniem, czego nie widać często od razu. Dlatego my korzystamy z minimalnej ilości wody. Tutaj przeczytasz więcej na ten temat szkodliwości metody ekstrakcyjnej.

Na czym polega gruntowne czyszczenie wykładzin dywanowych?

Czyszczenie wykładzin dywanowych i dywanów to zabieg, który z pomocą dedykowanej chemii i specjalistycznych urządzeń skutecznie usuwa wszelkie plamy i trudne zabrudzenia. Podczas gruntownego czyszczenia z wykładzin dywanowych usuwamy również ewentualne nieprzyjemne zapachy. Pranie wykładzin w naszym wykonaniu pozwala też na eliminację roztoczy.

W zależności od sytuacji wykonujemy: 
– dokładne odkurzenie wykładziny dywanowej
– gruntowne czyszczenie wykładzin dywanowych
– profesjonalne odkurzanie + gruntowne czyszczenie wykładziny dywanowej

Czyścimy wykładziny dywanowe każdego rodzaju – zarówno wykładziny syntetyczne jak i te z włókien naturalnych. Wykładzina może być pętelkowa, welurowa, strzyżona, igłowana lub wszelkie kombinacje tych metod tuftowania.

Pracując z wykładzinami dywanowymi stosujemy tzw. metodę „bezwodną” co pozwala wyeliminować potencjalne uszkodzenia struktury włókna, odklejenia wykładziny poprzez nadmierne jej przemoczenie lub uszkodzenia infrastruktury na podłogach technicznych np. w biurach. Nie przeprowadzamy prania wykładzin tzw. metodą ekstrakcji, stosowanego przez niektóre firmy sprzątające, po którym czas wyschnięcia jest długi, a co gorsza nadmiar wilgoci może uszkodzić wykładzinę.

Po gruntownych czyszczeniu wykładziny dywanowej możliwe jest również jej dodatkowe zabezpieczenie specjalnym impregnatem. Taki zabieg chroni wykładzinę przed intensywnym brudzeniem oraz filcowaniem się włókien wykładzin, dywanów oraz tapet tekstylnych, a regularne czyszczenie jest prostsze. Po więcej informacji kliknij – Zabezpieczenie wykładzin dywanowych.

Jaki jest czas wykonania usługi gruntownego czyszczenia wykładzin dywanowych?

Czas potrzebny na realizację usługi zależy od powierzchni podłogi, stopnia zabrudzenia i rodzaju zabrudzenia ale większość zleceń czyszczenia wykładzin zamykamy w 1-2 dni kalendarzowe (pracując również w weekendy). Co więcej, naszą usługę charakteryzuje krótki czas schnięcia, więc idealnie dopasowujemy się do potrzeb klienta, który może szybko wrócić do pracy np. po weekendzie.

Jaka jest cena gruntownego czyszczenia wykładzin dywanowych?

Cena czyszczenia zależy głównie od powierzchni pomieszczenia i stanu podłogi , a także innych czynników jak np. dostęp do podłogi. Dlatego każdy przypadek traktujemy indywidualnie. Wycenę czyszczenia wykładzin przesyłamy jednak bezpłatnie w ciągu 24H.

Zostaw numer w formularzu poniżej aby szybko dowiedzieć się więcej. Zachęcamy też do kontaktu telefonicznego.

Czy mogę samodzielnie wykonać gruntowne czyszczenie dywanów i wykładzin dywanowych?

Gruntowne czyszczenie wykładzin dywanowych można wykonać samodzielnie, ale metody wykorzystywane w warunkach domowych nie zawsze gwarantują, że efekt końcowy będzie satysfakcjonujący. Należy pamiętać również, że użycie nieodpowiednich środków chemicznych i metod może uszkodzić runo wykładziny na przykład na skutek zbyt intensywnego szorowania.

Wiele razy widzieliśmy przykłady dywanów i wykładzin, ale też np. mebli tapicerowanych czy innych powierzchni tekstylnych zniszczonych na skutek nieprawidłowego prania metodą ekstrakcyjną. Niewłaściwie użyte odkurzacze piorące również mogą zaszkodzić czyszczonej powierzchni.

Dlatego, jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić lub nie masz odpowiednich narzędzi, zalecamy skorzystanie z naszej usługi. Nie musisz się decydować od razu! Skontaktuj się z nami i umów na oględziny na terenie miasta Warszawa lub okolic albo wyślij nam kilka zdjęć wykładziny a dokonamy wstępnej oceny sytuacji.

Ile razy w roku powinno się wykonywać gruntowne czyszczenie wykładziny dywanowej?

Zaleca się, aby gruntowne pranie wykładzin wykonywać co najmniej raz w roku. W przypadku miejsc narażonych na intensywne codzienne chodzenie takich jak biura i szkoły, może być to konieczne częściej. Warto taką decyzję podjąć również gdy pojawią się plamy lub obawiamy się, że samodzielne próby ich usunięcia mogą sprawić, że wykładzina biurowa zostanie uszkodzona. Co więcej miejsce zabaw dla dzieci oprócz usunięcia uporczywych zabrudzeń warto też oczyścić ze szkodliwych drobnoustrojów co jakiś czas.

Czy usługa gruntownego czyszczenia jest bezpieczna dla mojej wykładziny?

Tak, usługa gruntownego czyszczenia dywanów i wykładzin to w pełni bezpieczne rozwiązanie jeśli tylko zastosowana jest odpowiednia technika i specjalistyczne środki dopasowane do typu podłogi. My z uwagi na wieloletnie doświadczenie gwarantujemy bezpieczeństwo. Pamiętaj, że każda wykładzina jest inna i profesjonalne czyszczenie powinno uwzględniać specyfikę nawierzchni i stosować tylko bezpieczne dla niej metody prania i środki czystości.

Czy podłoga po gruntownym czyszczeniu zachowa swoje właściwości?

Tak! Środki chemiczne i narzędzia, których używamy skutecznie usuwają zabrudzenia, a co więcej są dopasowane do rodzaju danego materiału i jej właściwości. Dzięki temu po usłudze zyskujemy nie tylko piękny efekt wizualny ale i podłogę spełniającą swoje wymagania takie jak np. tłumienie dźwięku. Profesjonalne czyszczenie dywanów czy wykładzin biurowych sprawi, że podłoga będzie dalej spełniać świetnie swoje zadanie jeśli tylko zadbamy o jej regularne pranie w odpowiedni sposób, pamiętając o użyciu dedykowanych środków do prania wykładzin dywanowych. Systematyczne czyszczenie i właściwa pielęgnacja to również zadbanie o dłuższą żywotność wykładzin.

Dlaczego pranie ekstrakcyjne nie jest najlepszym sposobem na czyszczenie wykładzin i dywanów?

Nie bez powodu wykorzystujemy tzw. metodę bezwodną zamiast prania ekstrakcyjnego. Metoda ekstrakcyjna to proces prania wykładziny z dużą ilością wody. Niestety niesie to za sobą ryzyko inne niż tylko długi czas schnięcia. Bywa, że konsekwencją tego typu prania wykładzin jest intensywne rozpuszczanie i wypłukiwanie klejów, które mocują wykładzinę do podłoża.

Podczas tego typu usługi prania wykładzin, rozpuszczone kleje tworzą w połączeniu z brudem lepką mieszankę. Przy odsysaniu odkurzaczem czy też w czasie długotrwałego wysychania przemoczonej wykładziny (a ta potrafi schnąć wiele dni, bez względu na dodatkowe „dosuszanie”) taka maź wnika w strukturę włókien i trwale je uszkadza. W efekcie stają się one sztywne, zlepione i bardziej podatne na dalsze brudzenie się.

Większość wykładzin biurowych jest dziś produkowana i kładziona w postaci płytek. Jest to wygodne w montażu ale ma swoją cenę – płytka wykładzinowa po przemoczeniu i wysychaniu zmienia swoje rozmiary a w efekcie pojawiają się między płytkami odstępy. To z kolei powoduje intensywne i bardzo trudne do usunięcia zabrudzenie krawędzi płytek. Niestety pranie wykładzin w Warszawie często tak się kończy ze względu na niewykwalifikowane zespoły.

Podsumowując, pranie i czyszczenie wykładzin metodą tzw. ekstrakcyjną nie jest dobrym pomysłem ze względu na długi czas schnięcia i możliwość przemoczenia i uszkodzenia powierzchni wykładziny. Pranie tapicerki meblowej takim sposobem to nieco lepsze rozwiązanie.

Czy profesjonalne pranie wykładzin sprawdzi się u klientów indywidualnych?

Tak! Ze względu jednak na dużo większą intensywność użytkowania wykładzin w zakładach pracy(i tym samym większe zabrudzenia), a także kwestie budżetu, zdecydowana większość zleceń to firmy (zarówno małe jak i duże przedsiębiorstwa). Najczęściej są to wykładziny biurowe na terenie całej Warszawy. Pranie tapicerki meblowej wykonujemy okazyjnie.

Dlatego przede wszystkim oferujemy profesjonalne pranie wykładzin do zmiany stanu podłóg stosowanych m. in. w:
– hotelach
– obiektach biurowych
– urzędach
– restauracjach
– budynkach użyteczności publicznej

Oczywiście użytkowników prywatnych chcących mieć gwarancję profesjonalnie wykonanej usługi zapraszam również do kontaktu telefonicznego – odpowiemy na wszystkie pytania w zakresie prania wykładzin.

Czy każdą wykładzinę dywanową da się doczyścić?

W większości przypadków, po gruntownym czyszczeniu możemy cieszyć się podłogą jak nową. Zazwyczaj usługa jest odpowiednia do usuwania plam, również takich które przykryły kurz czy brud. Niestety bywa, że na wykładzinie występują duże uszkodzenia mechaniczne lub cząsteczki brudu wniknęły zbyt głęboko w głąb włókien. Wtedy jest możliwe, że żadna metoda czyszczenia nie pomoże uratować wykładziny. W niektórych przypadkach możliwe jest renowacja polegająca na przykład na wymianie kawałka wykładziny.

W razie pytań – skontaktuj się z nami. Z wieloletnim doświadczeniem chętnie rozwiewamy wszystkie wątpliwości, a wstępnej oceny sytuacji możemy dokonać po otrzymaniu zdjęcia wykładziny. Na terenie miasta Warszawa i okolic chętnie również dokonamy bezpłatnej wyceny na miejscu.