Na czym polega kompleksowa renowacja wykładzin dywanowych?

Renowacja wykładzin dywanowych  to proces, w którym przywracamy wykładzinę do życia usuwając wszelkie zabrudzenia, a następnie zabezpieczając ją na przyszłość.

Renowacja składa się z kilku etapów:

 1. Odkurzanie

Dokładnie odkurzamy wykładzinę. Używając profesjonalnego sprzętu pozbywamy się kurzu, piasku i innych substancji, które nie wniknęły w strukturę dywanu.

 2. Czyszczenie

Kolejnym  etapem jest gruntowne czyszczenie wykładziny, podczas którego nie tylko usuwamy plamy i zabrudzenia, ale też niwelujemy nieprzyjemne zapachy np. nikotyny czy zwierząt.

Co ważne, w przypadku wykładzin dywanowych zapewniamy tzw. „”pranie bezwodne”” co pozwala wyeliminować potencjalne uszkodzenia struktury włókna, odklejenia wykładziny poprzez nadmierne jej przemoczenie lub uszkodzenia infrastruktury na podłogach technicznych np. w biurach.

 3. Zabezpieczenie

Po wyczyszczeniu wykładziny zabezpieczamy ją specjalnym impregnatem zapobiegającym intensywnemu brudzeniu się oraz filcowaniu włókien wykładzin i dywanów. Pokrywamy tym samym włókna niewidzialną warstwą zapewniając długotrwałą ochronę.

Renowacja świetnie sprawdza się przy wykładzinach dywanowych domowych, a także obiektowych stosowanych w:
– hotelach
– biurach
– urzędach
– restauracjach

Jaki jest czas wykonania usługi kompleksowej renowacji wykładzin dywanowych?

Czas usługi zależy od powierzchni ale renowację dla większości obiektów wykonujemy w 2-3 dni lub np. w jeden weekend dzięki czemu możemy zapobiec przestojom firmy działającej od poniedziałku do piątku.

Czas może zwiększyć się przy większej powierzchni lub większej liczbie mebli lub urządzeń potrzebnych do przeniesienia na czas usługi.

Gwarancja na renowację wykładzin dywanowych?

Wraz z dostawcą środków do czyszczenia na prośbę klienta jesteśmy w stanie udzielić pisemnej gwarancji na funkcjonowanie powłok zabezpieczających, które używamy przy renowacji na okres od 6 do 12 miesięcy.

Zadzwoń po więcej informacji!

Jaki jest koszt kompleksowej renowacji wykładzin dywanowych?

Koszt renowacji zależy od powierzchni podłogi, obecnego stanu podłogi, a także np. dostępu do podłogi (ilości mebli czy urządzeń, które na czas usługi należy wynieść). Dlatego każdy przypadek traktujemy indywidualnie.

Zadzwoń lub zostaw numer w formularzu poniżej aby szybko dowiedzieć się więcej!